JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub nasze profile społecznościowe
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Partnerzy
Kalendarz
<< Kwiecień 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś sią o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [27 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosów]

Z Google
Z Google
16% [8 głosów]

Przez wizytówką
Przez wizytówką
0% [0 głosów]

Przez naklejką na samochodzie
Przez naklejką na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 51
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Reklama
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Mitsubishi Carisma DA
Seba-pdPL
Przedstawiam wam mój drugi już z kolei samochód - MITSUBISHI CARISMA Zaciera


Silnik: 1.8 GDI (bezpośredni wtrysk paliwa) 16V, 4G93, benzyna
Wersja wyposażeniowa: LS
Nadwozie: 5-drzwiowy liftback
Moc: 125KM (przy 5500 RPM)
Moment obrotowy: 174 Nm
0-100 km/h: 10,0s
Produkcja: październik 1998r.
Przebieg: w dniu kupienia 155 tys. z groszami Oczko ;)
Masa własna: 1235kg
W kraju od: 2008r.



Karinka kupiona 23 lutego 2013r. Uśmiech :) Ma trochę śladów użytkowania w postaci paru rys na blacharce, ale pasta Tempo czyni cuda (tzn. po zimie będzie czyniła) Hehehe :D Obecnie jeździ na stal-kółkach 14"... ale wiosna już tuż tuż Oczko ;)


Od czasu kupienia samochodu zostały zrobione/wymienione następujące rzeczy:
- nowy olej (Mobil 1 Super S 10W40)
- nowy filtr oleju
- nowy filtr powietrza
- ściągnąłem paskudne oryginalne kołpaki (postarzały/szpeciły samochód)
- wymieniony został prawy kierunek z powodu pęknięcia, przez które dostawała się woda do środka
- wyregulowane zostały przednie światła (złe kęty padania światła)
- mała poprawka instalacji audio w aucie (radio nie zapamiętywało stacji i ustawień)
- przerzucono radio z Mazdy Język 1


Aktualne foty (prosto po myciu Hehehe :D):

Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Edytowane przez Seba-pdPL dnia 29 marzec 2013 15:58:25
Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Gratuluje kolejnego japońca w garazu Uśmiech :)
Autko bardzo fajnie przyspiesza chociaż nie cisłeś do spodu to czuć bylo przyspieszenie. Koła jak na gabaryty tego auta strasznie malutkie Hehehe :D Jak to prawie każdy sprzedawca kradnie felgi Język 1 mi od BMW tez zabral, zostały tylko pamiątkowe dekle w bagażniku.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Fakt, nie cisnąłem do spodu, ale sam przyznasz, że jest czym jechać Hehehe :D A o kółka sie nie martwie, przyjdzie wiosna to zradzimy nowe Hehehe :D
Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
szwarceneger1603
Fajna Fajna Gratuluje.Uśmiech :)
Jeszcze z wiosną jak będzie bardziej ogarnięta to napewno bedzie wpadać w oko.Uśmiech :) I przy okazji zbiera sie do przoduUśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Dodano dnia 05-03-2013 19:38

Dzięki za miłe słowo Uśmiech :)

Dziś zostało wymienione szkło prawego lusterka. Poprzednie było jakieś odklejone i zbrązowiałe po bokach, więc zamówiłem wczoraj nowe szkło, dziś odebrałem i wymieniłem Uśmiech :)

-----

Dodano dnia 07-03-2013 20:17

Wymienione zostały klemy na nowe, grube - stare przypominały mi zwykłe, cienkie, gó*no warte blaszki, z czego jedna z nich pękła mi w ręce Język 2 Przez stare, prąd nie był napewno prawidłowo podawany.
Poza tym w końcu przerejestrowałem wózek i założyłem nowe tablice, pod które od razu zostały załatwione nowe podkładki Uśmiech :) Przy okazji wyciszyłem wszystko, żeby nie przenosiło drgań i mnie przy tym nie wkurzało Hihi ;]
Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
no to dobrze że sie coś dzieje wokół nowego auta. A sprzęt Audio to przełożyłeś z mazdy?
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Tylko radio. Głośniki mi nie podejdą, bo są inne, a bass jako taki w aucie mam, więc tuba w zasadzie nie jest mi potrzebna (to już nie te czasy... chyba sie starzeje) Uśmiech :) Jedyne co mnie irytuje to to, że 1 z tylnych głośników zaczął mi troche jakby charczeć na wysokim stopniu głośności, ale to sie zrobi Hehehe :D Wszystko w swoim czasie, teraz pasuje mi pomęczyć sie z nie wchodzącą do końca anteną z tyłu Ehh ;/ Szkoda, żeby ktoś "niechcący" mi ją urwał kiedyś "przez przypadek"...
Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Możliwe że mębrana jest uszkodzona dlatego to charczenie. Pewnie, ja tam wogóle u supry Audio niemam Hehehe :D ani radia ani nic. Też mnie to dawniej cieszylo a teraz już nie.
Antene masz elektryczną czy ręcznie wysuwaną?
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Dodano dnia 08-03-2013 06:26

Membrane biorę pod uwagę Język 1 Dlatego z czasem wymieniłbym obydwa głośniki z tyłu.
Antena jest elektryczna (automat).

-----

Dodano dnia 23-03-2013 13:32

Parę dni temu kupiłem akumulator WARTA 640 A (tj. ~64 Ah, czyli dedykowane minimum do wersji 1.8 GDI), ponieważ stary aku miał ledwo 40 Ah, przez co rozruch miał trochę dłuższy (mało mocy) i samochód "miałczał" przed odpaleniem Język 1 Póki co zadowolony jestem, zobaczymy jak będzie dalej Hehehe :D
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
no to spoko seba działaj, akumulator jak akumulator byle by był sprawny.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Aku aku nierówny Język 1 Poza tym zależy co masz/zamierzać mieć w samochodzie Język 1 Elektronika potrzebuje prądu jakby nie patrzeć Oczko ;)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Snap
Zgadza się akumulator jest ważny i jest różnica. Ja kupiłem do Corolli też akumulator z WARTY, tyle że nowy i kupiłem z większą mocą rozruchową, dużo dużo lepiej odpala. Krócej trzeba kręcić kluczykiem przez co rozrusznikowi zwiększa się żywotność według mnie Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Jak wsadzisz większy akumulator to będzie fajnie na początku a później tak jakby był mniejszy, bo to tez zalezy od tego na ile go jest wstanie alternator naładować.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Dlatego trzeba dobrać w miare optymalny aku - nie za mały i nie za duży. Jak bedzie różnica do ok. 10 Ah to nic strasznego sie nie stanie, alternator sobie poradzi Oczko ;) Gorzej, gdybyś miał aku dedykowany np. 50 Ah, a wsadził 100 Ah - wtedy byłyby małe problemy Język 1
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
"Mam duży akumulator, więc mam dużo prądu.." tak jak to w piosence było o uno Hehehe :D
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
gacuus
w akumlatorach sa wazne 2 rzeczy prad rozruchowy (en) albo (A) i pojemnisc (ah) mozesz miec 35 ah wsadzony tylko zeby mial odpowiedni prad rozruchowy. ja na 35 ah palilem diesla który ma miec 90 ah wsadzony czemu ? bo mial zajebiscie duzy prad rozruchowy
zapodales aku o wiekszej pojemnosci lepiej kreci bo ma wiekszy prad rozruchowy a nie dla tego ze ma wieksza pojemnosc a wystarczylo takie samo aku tylko z wiekszym pradem rozruchowym i to samo by bylo, oczywiscie nie zaszkodzi miec wieksza pojemnosc aku, w ramach rozsadku oczywiscie.
Edytowane przez gacuus dnia 24 marzec 2013 14:22:43
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
damiansd4hide3 napisał:

"Mam duży akumulator, więc mam dużo prądu.." tak jak to w piosence było o uno Hehehe :D


To zależy o co autorowi chodziło - prawdopodobnie o rozmiary akumulatora - bo napewno nie o prąd rozruchowy czy jego pojemność, jak to w wiejskich pioseneczkach Hehehe :D Ty przypadkiem nie słuchasz za dużo wiejskiego disco? Język 1


Gacek - Właśnie chodziło o dużo większy prąd rozruchowy Uśmiech :) Pojemność aku też jest ważna, nie mniej jednak prąd rozruchowy jest ciut ważniejszy. Żebyś widział mój poprzedni aku ("Perion" bodajże) to walnąłbyś ze śmiechu Hehehe :D Takie "kwadraciki" były montowane m.in. w Fiacie Cinquecento, Punto czy Uno Hehehe :D Mała moc rozruchowa, 2x mniejsza niż zalecana do tej wersji Kariny Hihi ;] Skoro samochód potrzebuje rozruchu rzędu 640 A to niech już tak będzie, przynajmniej będę spał spokojnie i rozrusznik dłużej pożyje, jak napisał Snap Oczko ;)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Shadows
Gratuluje kolejnego auta Uśmiech :) Mazde jeszcze masz ? bo troche nie w temacie jestem Oczko ;)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Dodano dnia 13-04-2013 13:11

Tak, miałem ją sprzedawać, ale jednak została w rodzinie Oczko ;) Oddałem ją potrzebującym rodzicom, a głównie mamie Język 1

Nowości, które zostały kupione/zrobione:
- nowe wycieraczki z przodu i z tyłu Hihi ;]
- zrobiony wydech końcowy (odkupiony od Damiana z Supry Diabełek ]:-> )
- kupiony i zamontowany nowy silencer
- nowe, mocne, a zarazem o małym poborze prądu, żarówki-rurki LED SMD w podsufitce i bagażniku.

-----

Dodano dnia 21-04-2013 12:19

Wpadły nowe fele 7" z oponami + nakrętki stożkowe Hehehe :D Dekielki mam do nich, ale jeszcze nie zostały założone Język 1 Wrzucone zostały także klubowe wlepy na szyby Oczko ;)

Img Img Img Img
Zdjęcia by D.Majoch.

A filmik jak chodzi Mitsu, jak znajdzie sie większa chwila, to nagram i wrzucę Język 3
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Karinka dużo lepiej wygląda Uśmiech :) szkoda że to nie są 17" albo 18" ale 16" też dobrze wyglądają Uśmiech :) Jak narazie to chyba najładniejsza Carisma w sączu.

Szkoda że nie wrzuciłeś mojej obróbki fotek, moge dorzucic od siebie? Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 

Poleć ten wątek
URL:

Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Datsun 200sx, Dodge Stealth/Mitsubishi 3000GT, Toyota Supra, 2x Nissan Skyline Twój Samochód 4 23 grudzień 2015 15:16:43
Mitsubishi Eclipse 1G USA 1.8 94 KM Twój Samochód 11 23 sierpień 2014 13:06:22
NOWA CENA Mitsubishi Galant 2.4 gdi 6600zł Sprzedam 1 30 czerwiec 2014 23:51:19
Lotka/spojler klapy tylnej Mitsu Carisma Kupno 1 14 maj 2013 20:40:03
Kołpaki Mitsubishi 14" ARCHIWALNE TEMATY 2 08 maj 2013 21:44:27
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2019