JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub nasze profile społecznościowe
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Partnerzy
Kalendarz
<< Marzec 2013 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś sią o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [27 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosy]

Z Google
Z Google
16% [8 głosów]

Przez wizytówką
Przez wizytówką
0% [0 głosów]

Przez naklejką na samochodzie
Przez naklejką na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 51
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Reklama
Newsy MOTORYZACYJNE
Żółta maź pod korkiem oleju. Nie zawsze oznacza awarię silnika
Żółta maź pod korkiem oleju może wyglądać jak zapowiedź kosztownej awarii silnika, ale często ma znacznie mniej groźną przyczynę. Najczęściej pojawia się w samochodach używanych na krótkich trasach, gdy jednostka nie zdąży się odpowiednio rozgrzać. 

Audi A3 dostanie wnętrze inspirowane A8. Pod maską nadal silniki spalinowe
Audi przygotowuje jedną z największych zmian stylistycznych w historii modelu A3. Piąta generacja nie będzie jedynie rozwinięciem obecnego samochodu, lecz otrzyma wygląd inspirowany konceptami Concept C i Nuvolari. 

Hyundai szykuje wielką ofensywę. Ponad 100 nowych modeli do 2030 roku
Hyundai przygotowuje największą ofensywę w swojej historii. Do 2030 roku koncern chce zwiększyć roczną zdolność produkcyjną o 1,27 mln samochodów, a jednocześnie wprowadzić na rynek ponad 100 nowych i odświeżonych modeli oraz ich wersji.

Chińskie auta zaleją europejskie fabryki. W 2035 r. powstanie ich 1,5 mln
Dodatkowe cła miały ograniczyć napływ chińskich samochodów do Unii Europejskiej, ale zamiast tego mogą przyspieszyć ich produkcję na Starym Kontynencie. Chińskie marki coraz częściej budują własne fabryki albo korzystają z zakładów należących do europejskich koncernów. 

Dacia Duster dostanie lifting. Nadchodzi duża zmiana wyglądu popularnego SUV-a
Dacia Duster trzeciej generacji nie zdążyła jeszcze na dobre zadomowić się na rynku, a producent już planuje jej lifting. Zmiany mają odświeżyć wygląd popularnego SUV-a bez kosztownego projektowania nowych błotników i pokrywy silnika. 

Wicej z Newsy MOTORYZACYJNE ...
Subkategoria 2
[PM] Co to jest Swap silnika. Co i jak to działa?


Oczywiście nie ma sensu wkładać do swojego auta silnika słabszego, niż mamy obecnie. Poszukajmy więc większego i silniejszego. Najpierw warto rozejrzeć się za silnikami, które były montowane w danym modelu. Taniej jest kupić silnik np. od Golfa GTI i przełożyć go do bardziej cywilnej wersji, niż kupić całego Golfa GTI. A silnik GTI potem ewentualnie wzmacniać. Przy okazji, już pozostając przy Golfie r11; przy okazji kupna silnika warto rozejrzeć się za innymi częściami z tej wersji r11; skrzynią biegów, hamulcami wraz z pompą, czy nawet fotelami. W pakiecie możemy kupić to wszystko naprawdę tanio, zwłaszcza, jeśli udałoby się nam potrzebne części zdobyć kupując tzw. rrozbitkar1;, czyli auto po wypadku, ale ze sprawnymi i nieuszkodzonymi częściami mechanicznymi.

WAŻNE
Pamiętajmy o tym, żeby silnik kupić wraz z całym niezbędnym osprzętem. Sam goły kawał metalu nie pojedzie r11; potrzebny będzie komputer, wszystkie kable i węże dochodzące do silnika i z niego wychodzące. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, bo wiele firm złomiarskich, zwanych szrotami, potrafi ciąć wszystko na części nie patrząc czy ma to sens.

Jeśli silnik do naszego modelu ciężko znaleźć, albo chcesz iść o krok dalej, zainteresuj się silnikami swojego producenta, ale z modeli wyższej klasy. Czy będzie pasować? Prawie na pewno tak. Producenci samochodów też umieją liczyć i oszczędzają tam, gdzie mogą. Wiele modeli dzieli ten sam silnik, czasami o nieco zmienionych parametrach. Jeśli silnik o pojemności r11; powiedzmy r11; 1,5 litra pasuje i do mniejszego, i do większego modelu, to w zasadzie wszystkie silniki z tego wyższego, wejdą to tego mniejszego. Skomplikowane? Niekoniecznie.

W Polsce swap silnika nie jest jeszcze popularny, trudno powiedzieć dlaczego, ale koronnym przykładem, jedną z pierwszych w miarę masowych operacji swapu było przekładanie silników z Fiata Uno czy nawet Punto do Cinquecento i Seicento. Popularny, nawet dziś CC i SC Sporting zyskiwał w ten sposób nowe mocne serce, bez konieczności żyłowania silnika. Oczywiście warto upewnić się, czy motor z wyższego modelu będzie pasował do naszego, ale na ogół nie ma z tym większego problemu. Są marki budowane w sposób tak modułowy, że pozwalają na dowolną żonglerkę silnikami. Należy do nich np. Subaru r11; w tych japońskich czterołapach bardzo łatwo zamienia się nie tylko silnik, ale i skrzynię biegów, elementy wydechu i wiele, wiele innych.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na mocowanie silnika r11; jeśli nasz nowy silnik zostanie dostarczony z poduszkami i układem dolotowym to cudownie. Jeśli nie r11; być może trzeba je będzie dokupić. Ale to zależy od konkretnego modelu. Podobnie rzecz się ma z chłodnicą i elementami przeniesienia napędu.

Akcja Swap


Mamy już silnik, teraz czas na jego przełożenie. Poszukaj dobrego mechanika, z inwencją, pomysłowego. Niech go nie przestraszy, że coś nie pasuje. Powinien wiedzieć, że może coś uciąć, coś przyspawać. Dobrze, jeśli będzie miał kolegę elektryka. Ten tandem załatwi sprawę.

Kolejnym krokiem są zmiany w dokumentach. Pamiętaj, że gdy kupujesz silnik, musisz wziąć fakturę lub spisać umowę. Podczas przerejestrowania auta musisz udowodnić legalne pochodzenie silnika, potrzebujesz do tego np. potwierdzonej kopii poprzedniego dowodu rejestracyjnego auta. Najlepiej dowiedz się w swoim urzędzie, jakie papiery będą Ci potrzebne, przepisy się zmieniają.

Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2026 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2019