JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub nasze profile społecznościowe
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Partnerzy
Kalendarz
<< Maj 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś sią o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [27 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosów]

Z Google
Z Google
16% [8 głosów]

Przez wizytówką
Przez wizytówką
0% [0 głosów]

Przez naklejką na samochodzie
Przez naklejką na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 51
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Reklama
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Toyota Corolla E9 1.8D
damiansd4hide3
ładnie ładnie, porządna praca u siebie będę musiał to samo zrobic Uśmiech :) podłoga widze zdrowa, solidne auta japonskie Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Snap
polecam wziąć się za to od razu, ze starszymi autami o podłoge trzeba szczególnie dbać żeby auto się trzymało kupy, na szczęście u mnie było pare łątek które wolałem zrobić od razu. Zawsze ciekawiło to co kryje się pod tą wykładziną i na szczęście nie było takiej tragedii Uśmiech :) jeszcze od spodu musze porobić trochę i bedę spokojny Uśmiech :) Jeszcze wczoraj przy sprzątaniu auta zepsułą mi się regulacja kierunku nawiewu, rozebrałem panel dziś i niestety mocowanie linki pekło. Muszę znaleźć oryginalny używany panel sterowania i go zmienić Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
No tak, ja pewnie jak tylko odpale ten silnik zeby chodziło auto to za podłoge sie wezme zeby kiedyś nie było gorzej. A powiedz mi, użyłeś jakiejś farby antykorozyjnej nie?
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Snap
tak to co malowalem to byłą farba antykorozyjna (wchodzi w reakcje z blacha i zapobiega rdzy). malowałem dwa razy. Ta farba bardzo szybko wysycha tak że można spokojnie malować zaraz jak się skończy z pierwszego Uśmiech :) a na spawy oczywiście jeszcze poszła masa uszczelniająca i na zgrzewać też jeszcze uszczelniałem Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Ok to dobrze wiedzieć Uśmiech :) Bedę sie ciebie radził jak bym coś takiego robił Uśmiech :))
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Snap
Dodano dnia 26-12-2012 10:27

Nie ma problemu jak tylko będę mógł jakoś pomóc Uśmiech :) ktoś może doradzić jakie dobre amortyzatory gazowe mógłbym kupić? KYB? Tokico? Delphi? czy inne znacie dobre firmy? Na wiosnę pasuje mi zmienić Uśmiech :)

-----

Dodano dnia 23-03-2013 23:08

W tym tygodniu do Corolki trafiły nowe amortyzatory gazowe firmy TOKICO na tylną oś. Stare po wyciągnięciu okazały się całkiem padnięte. Po zmianie autko całkowicie się zmieniło w prowadzeniu jak i w komforcie jazdy, juz nic nie buja jest dużo sztywniej, tył się w końcu lekko uniósł do góry, bo wcześniej była straszna motorówka.
Przy zmianie amortyzatora zerwał się też przewód hamulcowy "sztywny", również trzeba było go wymienić i odpowietrzyć hamulce.

Teraz pozostało czekać na opuszczenie zimy dokładne czyszczenie i mycie Toyotki i założenie letnich obucików Uśmiech :)
Edytowane przez Seba-pdPL dnia 24 marzec 2013 10:53:23
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Podniosła ci sie ale jak sie rozpracują amorki to opadnie Uśmiech :) miałem jak z bmką, jak wsadziłem nowy zawias to była koza a teraz po 2 miesiącach siadła na kołach.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Stabilność na zakrętach to podstawa Uśmiech :) Jak auto "pływa" na zakrętach to wcale nie jest dobrze. Na przód też planujesz wymiane czy zostawiasz oryginalne? Język 2
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Snap
Na razie z przodu nie zmieniam z powodu braku kasy. Co do siadania to sie z Tobą Damian nie zgodzę, bo w twoim przypadku zakładałeś nowe amory i sprężyny i to one (sprężyny) Ci się ułożyły i opadło auto. ja sprężyn nie zmieniałem dlatego są już ułożone. Wcześniej siedział tył na samych sprężynach więc dlatego tak wisiał a teraz amorki póki sprawne to ładnie trzyma w górze Uśmiech :) Miałem też sprężyny zmieniać na KYBa, ale kasa mnie nie puszcza Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
gacuus
Ty nie wymieniaj amorow tylko zajmnij sie układem hamulcowym skoro mowisz ze ci sie rurka rozsypala, wiec pozostale beda w takim samym stanie, przegnite itp.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Snap
układ hamulcowy jest zrobiony i myślę że jest w lepszym stanie niż nie jedno młodsze tutaj auto, każdy przewód został przeglądnięty więc jest w porządku Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Shadows
Fajnie ze Corolla dalej w swietnej kondycji Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Snap
Witam. Dawno mnie nie było.

Chciałem powiedzieć że Corolka została uszkodzona przy stłuczce nie z mojej winy. Pod koniec września kobieta wyjechała z bocznej ulicy i uderzyła w bok Corolli. Auto ucierpiało poprzez wgniecenie dwoje drzwi błotnik przód. Pieniądze z odszkodowania juz wylądowały na koncie i zacząłem prace związane z zakupem części blacharskich.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ponieważ uszkodzone elementy i tak miały w przyszłym roku być robione. Tak więc mam już używane drzwi prawe przód i tył (bardzo ciężko dostać), nowe błotniki przód prawy i lewy, oszycie zewnętrzne progu prawy i lewy i reperaturka tylnego prawego nadkola. Auto trafia do blacharza prawdopodobnie jutro. Potem lakiernik składanie i wraca na ulice.

Auto naprawiam z tego względu że nie uległa uszkodzeniu ani podłoga ani dach, nie jest nigdzie przestawione, dlatego chce tchnąć w nią nowe życie i żeby mogła jeszcze służyć lata. Do naprawy tak naprawdę jest tylko prawa strona samochodu, ale skoro auto i tak już stoi i ma być u blacharza to robię już kapitalną blacharkę i wymieniam co trzeba teraz żeby tego nie robić na raty.

Potem zajmę się kilkoma dodatkami o których potem napiszę.


Połączony z 25. styczeń 2014 12:16:00:
Witam ponownie!

Corollka wróciła na drogi końcem listopada Uśmiech :) Ma się dobrze, blacharka wykonana lakierowanie również.

Zmienione zostały tak jak pisałem wczesniej dwa błotniki przód (prawy i lewy), dwa poszycia progów zewnętrznych (prawy i lewy), drzwi prawe (przód i tył), reperaturka nadkola (tylnego prawego) oraz wymiana poszycia dolnych części drzwi (przód i tył).

Img
Img
Img
Img
Img

Na sezon zimowy zakupione zostały alufelgi RONAL 14x6".

Img

Przy blacharce zostały wrzucone w drzwi elektryczne szyby (przód i tył). Instalacje zrobiłem sam, jeszcze tylko nie działąją przednie lewe (od kierowcy) reszta szybek jest już na chodzie.

Img

Wpadły również podgrzewane lusterka zrobione przeze mnie, włączanie jest podpięte pod podgrzewanie tylnej szyby.

Img
Img

Zrobiony dużo wcześniej był też bagażnik otwierany z pilota (automatyczny). Bardzo wygodna rzecz, naprawdę polecam Uśmiech :)

Pokrywa silnika została polakierowana proszkowo na czerwony kolor, logo toyota spolerowane Uśmiech :)

Img
Img
Img

Ostatnio zmienione tylne spreżyny (jedna pękła) firmy KYB. Dużo lepszy komfort, lepsze prowadzenie oraz lepszy wygląd (wcześniej była jka motorówka, tył juz mocno był zmęczony)

Z nowości chyba tyle Uśmiech :)
Edytowane przez Seba-pdPL dnia 25 styczeń 2014 15:48:03
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Ładnie pokrywa wymalowana Uśmiech :) tylko trochę zlewa się z lakierem, lepsza może była by czarna albo w jakimś innym kolorze.
Fajnie że ją zrobiłeś Uśmiech :) wygląda coraz lepiej Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Co ty pleciesz Damian, serce musi być czerwone Hehehe :D Corollka ładnie sie prezentuje, tak jak powyżej Damian pisał - coraz lepiej Oczko ;) Dbaj o swojego youngtimera, bo trudno w dzisiejszym świecie o naprawde zadbany, niestyrany egzemplarz Uśmiech :)
Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Snap
Damian może i pokrywa się zlewa, ale po pierwsze byłą do dyspozycji ładna czerwona farba, a po drugie nie wy maluje jej przecież na żółto czy niebiesko bo przy takim samochodzie to nie bedzie pasować a zamiast czarnej wole juź czerowną Uśmiech :) A po trzecie jest dużo lepsza niż była więc nie ma co narzekać Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
A nie nie, jak na zólto czy niebiesko to nie, nie pasowało by to napewno Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
skrewdrive
To teraz można powiedzieć że jest jedna z nielicznych w Polsce w stanie idealnym Toyot Corolla E9 po tych zabiegach, bo w środku miałeś i pewnie dalej masz bardzo czysto, pięknie utrzymane wnętrze i teraz cała blacharka i malowanie, takich aut rzadko widujemy na drogach w takim stanie, silnik ładnie ci chodził cichutko, w twoich rekach na pewno zostanie dalej w tym stanie. widzimy się na wiosennym spocie tak?? muszę oglądnąć teraz twoją wypucowaną CorollkęJęzyk 1
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Snap
skrewdrive dzięki za miłe słowa Uśmiech :) staram się jak mogę, plany są naprawde bardzo duże ale w chwili obecnej nie inwestuje ponieważ szykuje się wesele Uśmiech :) więc każdy grosz jest odkładany Uśmiech :) Staram się ją utrzymywać dalej w czystości Uśmiech :) Na spota wpadne napewno, ale dziś się dowiedziałem za późno i nie dałem rady Uśmiech :)

Połączony z 30. kwiecień 2014 09:20:45:
Witam po długiej przerwie Uśmiech :) ostatnio nic wiele się nie działo, został zmieniony olej z filtrami powietrza i oleju.

badania techniczne odbyte bez zastrzeżeń Uśmiech :)

Elektryka szyb została ukończona, przednia lewa od strony kierowcy wreszcie się odsuwa jak trzeba Uśmiech :) Zasilanie zostało ogarnięte jak trzeba Uśmiech :)

Letnie alufelgi już założone i dokupiony został zagubiony dekielek Uśmiech :) Jedynie trzeba polakierować w kolor Uśmiech :)
Jakieś zdjęcia wstawię jak znajdę chwilę Uśmiech :)

Są już kolejne plany ale to będzie na bieżąco Uśmiech :)
Edytowane przez Snap dnia 30 kwiecień 2014 09:20:45
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
o to spoko Uśmiech :) dobrze że o auto dbasz i ma coraz lepsze wyposażenie Uśmiech :)
Wygląda też coraz lepiej Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 

Poleć ten wątek
URL:

Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Toyota Corolla e12 TS Twój Samochód 3 26 luty 2016 15:37:39
Datsun 200sx, Dodge Stealth/Mitsubishi 3000GT, Toyota Supra, 2x Nissan Skyline Twój Samochód 4 23 grudzień 2015 15:16:43
Toyota Avensis T25 by Łapek Twój Samochód 5 20 listopad 2015 16:06:35
Toyota Supra MK3 1JZ R154 Sprzedam ARCHIWALNE TEMATY 5 19 maj 2015 14:55:29
Toyota Supra MKIII MA70 Byłe Pojazdy 259 19 maj 2015 13:05:12
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2019