JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub nasze profile społecznościowe
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Partnerzy
Kalendarz
<< Maj 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś sią o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [27 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosów]

Z Google
Z Google
16% [8 głosów]

Przez wizytówką
Przez wizytówką
0% [0 głosów]

Przez naklejką na samochodzie
Przez naklejką na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 51
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Reklama
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Mazda Mx-5 NB
PatRRick
Witam chcę wam przedstawić moje nowe auto. W sumie to mam je już od grudnia, ale jakoś nie mogłem się zebrać, aby je zaprezentować.
A, więc jest to Mazda MX-5 NB z 2000 roku. Silnik 1.8 4 cylindrowy generujący 140 koni. Waga tego autka to lekko ponad 1000kg. Oczywiście jest to Roadster, lecz mam do niego opcjonalny Hard Top - bardzo przydatne na zime aby nie niszczyć materiałowego soft topu. Auto jak na swoją moc ma bardzo dobre osiągi. Niecałe 8 sekund do setki (mierzone) i prędkość na poziomie 230km/h (5 bieg i praktycznie odcinka, ponad 7 tys obrotów).
Autko ma rozkład masy 50/50 (takie smaczki jak aku w bagażniku Oczko ;)), tak wiec prowadzi się idealnie. Układ kierowniczy jest tak czuły że po przesiadce spowrotem do supry czułem się dziwnie. W Suprze jest niemal gumowy w porównaniu do Mazdy. Do tego dochodzi LSD Torsen 50%. Mój model wyposażony jest fabrycznie w zawieszenie o nazwie Sport i do czuć. Auto jest niewiarygodnie twarde (supra to limuzyna przy niej xD). Najbardziej jednak podoba mi się jak łatwo można ją opanować. Wszystkie bodźce docierają do kierowcy natychmiastowo, zupełnie tak jakby Mx był częścią mojego ciała Uśmiech :).
Z wyposażenia mam fabryczną i fantastyczną kierownicę Nardi Torino (firma robiąca kierownice także do Ferrari, Lambo itd), skórzane fotele, elektryczne szyby i lusterka, regulacje lamp.. Generalnie wyposażona jest dosyć biednie (brak klimy ), lecz o to w tym chodzi, aby auto było jak najlżejsze.
Kolor to Twilight Blue Mica Oczko ;).
Pare fot:
Img
Img
Tutaj mała zabawa na śniegu :
Img
Img
Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Autko naprawde godne uwagi Uśmiech :) dobrze że masz do niego hard top, latem zapewne jeździ sie super gdy sie zdejmie dach Hehehe :D
Te felgi co na zdjęciu aukcyjnym masz do samochodu?? na felgach dużo lepiej wygląda Uśmiech :)
Co do prowadzenia supry, przejechałem sie już wieloma samochodami, rzeczywiście w suprze to troche gumowo i tardo funkcjonuje, ale mi sie jeździ dobrze bo ją czuje Uśmiech :) na samym początku jeździłem bez wspomagania i tez nie było źle tylko przy ruszaniu, nawracaniu troche odczuwało się zmęczenie.
Szkoda że supra ma za mały skręt Ehh ;/ przy wysepkach potrzeba nieraz 2 pasów do nawrócenia.
a jak ze skrętem jest w MX5?
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
PatRRick
Tak tak te felgi mam do auta. To oryginalne Enkei. Na nich są letnie opony Toyo Proxes. Aktulanie jest na stalówkach bo śmigam na zimówkach Oczko ;). skręt nie jest za duży ale auto ma 4 metry długości, a pozatym w autach rwd rozwiązuję ten problem skrętem i strzałem ze sprzęgła Git
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
eMeS
Kobitkom się Madzia będzie podobała Oczko ;)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
gacuus
Fajna zabaweczka no i do tego hard top, miałem okazje jezdzic starsza mx5 super autka prowadza sie jak gokart. Więc wiem o czym mowisz Mr Green
chcesz podskoczyć mi? No na pewno ... Hehehe :D

Img

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
PatRRick
eMeS napisał(a):

Kobitkom się Madzia będzie podobała Oczko ;)

Ano podoba się Hehehe :D. Moja kobitka się w niej zakochała Hehehe :D

Img
Edytowane przez PatRRick dnia 19 luty 2012 01:27:22
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 

Poleć ten wątek
URL:

Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Mazda 323F VI gen. (BJ) ZM Byłe Pojazdy 3 20 grudzień 2016 01:05:24
Mazda MX5 NB - by damiansd4hide3 Twój Samochód 19 10 kwiecień 2016 03:29:50
Mazda MX-5 NB by ARO Twój Samochód 3 24 maj 2015 19:38:20
Sprzęgło Mazda 121, Ford Fiesta, Puma, Ka Sprzedam 1 10 grudzień 2014 21:10:36
Części Mazda MX-3 1.8 v6 Sprzedam 1 24 listopad 2014 01:55:54
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2019