JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub nasze profile społecznościowe
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Partnerzy
Kalendarz
<< Maj 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś sią o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [27 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosów]

Z Google
Z Google
16% [8 głosów]

Przez wizytówką
Przez wizytówką
0% [0 głosów]

Przez naklejką na samochodzie
Przez naklejką na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 51
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Reklama
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Toyota Celica 5th STI by Grześ :)
Greegg07
Jako iż jestem leniem Hehehe :D więc wklejam wszystko jak leci z innego forum Język 1

Samochód
Toyota Celica 5th STI 1.6 16v 4AFE '91

Silnik
4AFE 1.6 16v

Przeniesienie napędu
*seria

Zawieszenie
seria

Hamulce
przód tarcze i klocki Ashika
tył szczęki Ashika

Układ wydechowy
Tłumik końcowy ULTER ( chyba popsuty bo żadnego dzwięku nie ma)

Układ dolotowy
*seria

Koła
alufelgi 15' ENZO
opony lato 195/50/15 FULDA CARAT PROGRESSO
opony zima 185/55/15 FULDA MONTERO 2

Wnętrze

niebieskie diody led pod nogami
niebieskie diody led w zegarach
białe diody led w każdym schowku zamiast żarówek
autoalarm wraz z centralnym zamkiem z pilota
elektryczne szyby

Audio
-Głośniki boschmann przód w oryginalne miejsca i tył na półce
-Sub DALCO
-Radyjko SONY xplod cdx-gt310



Body

białe kierunki w zderzak
nowy lakier
zderzak gt-four
halogeny gt-four

Historia samochodu

Model sti przedlift dat produkcji 07/1991
Celicę zakupiłem w Lipcu 2007 za kwotę 9200 zł, poprzedni właściciel dołożył sporo finansów do samochodu, alufelgi, centralny zamek, autoalarm, elektrykę szyb, jest to mój drugi samochód w życiu aż po dzień dzisiejszy, z początku użytkowałem normalnie samochód, nie przejmując się niczym zbyt bardzo myśląc iż za jakiś czas zmienię samochód na inny, po kilku miesiącach od zakupu samochodu dokładnie 6 Grudnia 2007 zdarzyła się tragedia kilkaset metrów od domu wpadłem w poślizg i dachowałem do rowu. Celica była w opłakanym stanie, ale z pomocą mojego Ojca znów zaczęła śmigać Uśmiech :) po ulicach Krakowa. Dopiero po jakimś czasie znajomy którego nie widziałem długi czas co posiada Prelude, jak zobaczył Celicę był pod wrażeniem gdy chwilkę pojeździł moją Celicą zaczął mnie namawiać abym nigdy nie sprzedawał tego samochodu, gdyż i tak groszowe kwoty dostanę po dzwonie, a takich samochodów już nie produkują i za kilkanaście lat będę naprawdę zadowolony. Z początku się śmiałem, ale sam nie wiem jak to się stało, że po jakimś czasie zacząłem całkiem inaczej patrzeć na Celicę i dopiero wtedy naprawdę się zakochałem w modelu Uśmiech :) Aż do dziś samochód miał kilka mniej i bardziej poważnych dzwonów, nigdy nie miałem podczas zdarzeń drogowych zapiętych pasów a mimo to Celica nigdy mnie nie skrzywdziła, ani zadrapania Uśmiech :) może przez to się tak zżyłem z tym egzemplarzem. Wiem że to jest chore, iż inwestuje tyle pieniędzy w samochód po takich przejściach, no ale mogę tylko powiedzieć, że: "każdy z nas jakiegoś Celicowego Świra zna który jakimś cudem jakoś cały czas żyje, niech nikt mu nie złożyczy niech lepiej za jego zdrowie wypije"

Plan zmian

Plan jest taki, ostrożnie jeździć bez żadnych przygód Uśmiech :) dbać o samochód jak najlepiej potrafię, kupić jakiś inny DAILY CAR aby Celinka była w jak najlepszym stanie nie użytkowana na co dzień.

Z większych planów zrealizowałem lakierowanie całego samochodu, ale to dopiero początek moich zmagań, w najbliższym czasie do zrobienia jest na pewno :
wymiana pompy wody ( szumi już łożysko jakieś dobre 2 lata )
wymiana przegubu lewego ( na zakrętach skrzypi mimo iż wymieniany był 50tys km temu )
wymiana osłon przegubów zew. oraz wew.
wymiana płynu hamulcowego oraz płynu pompy sprzęgła ( nie był wymieniany przez cały okres mojego użytkowania czyli ponad 6lat :/ )

Większe finanse jednak muszę przeznaczyć na remont kapitalny całego zawieszenia amortyzatory, spręzyny, wszystkie tuleje wahaczy i co się tylko da, nie wiem jeszcze czy poliuretany będe ładował czy zwykłe gumowe, ale jak gumowe to na pewno nie z Tedgumu Uśmiech :) bo to lipa Język 1 kwestia do przemyślenia jeszcze. Ale chcę aby zawieszenie wyglądało jak u DCG, wypiaskowane co się da i pomalowane. Za kilka lat chcę też zrobic remont kapitalny silnika, wiem że to tylko 1,6 ale chcę aby silnik był oryginalny w tym egzemplarzu Uśmiech :) wiem że za całość zmian w samochodzie muszę przygotować dobre kilkanaście tyś zł jeszcze no ale nie poddam się Uśmiech :)
Chcę też wymienić alufelgi ale jeszcze nie wiem czy czarne, czy białe kwestia do zastanowienia, planów jest całe mnóstwo, nie będę się na razie rozpisywał aby Was nie zanudzić, wszystko będę na bieżąco dopisywał Uśmiech :)

Zdjęcia

Czas na kilka zdjęć O Uśmiech :) O

Z góry za jakość przepraszam, i za ilość zdjęc z przeszłosci, były robione telefonem komórkowym, nie myślałęm nigdy że mi się w przyszłości przydadzą


Celica kilka dni po zakupie stan idealny, miała delikatnie pęknietą lampę prawą tylnią ale nigdzie nie było grama szpachli

Img

Img

Img

Img

Img

6 Grudnia 2007 w dniu Mikołaja zdarzyła się tragedia :/ dachowanie do rowu, ale i tak miałem miękkie lądowanie na liściach, przód, bok, ale dach nie ruszony, nawet nie malowany po dzwonie Uśmiech :)

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Jakiś czas później znowu kolizja, zagapiłem się na prawym pasie gdyz kolizja się przydażyła, i nagle sam wjechałem w Lanosa gdyz zatrzymał się na światłach Uśmiech :)
Skutek taki Celica do klepania, Lanos do kasacji bagażnik miał na tylnim siedzeniu Język 1

Img

Img

Img

Po tym dzwonie poznałem Tomciusia, znalazłem Jego ogłoszenie na allegro, od razu pomyślałem " TAK TEN CZŁOWIEK MI POMOŻE TYLE CELIC W JEDNYM MIEJSCU" telefon, nowa znajomość no i wyjazd do Łodzi po części Uśmiech :) zakupione błotniki, zderzak gt-four, i inne potrzebne części 2 miesiące pózniej juz Celinka była złożona

Img

Img

Img

Img

I mała sesja Grudniowa, oczywiście po zamontowaniu juz halogenów i listwy Uśmiech :)
Już przygotowywałem się do malowania całości, dzrwi wymieniłem lewe i prawe, na lewych trochę szpachli jest, były gdzie niegdzie małe wgniotki, ale prawe drzwi to ideał dostarczony przez DCG tak wtedy też znalazłem DCG na allegro i mimo to, że bardzo się bałem czy dobrze zapakuje dla mnie towar, nie wiedziałem że to taki Wariat Celicowy jak ja Uśmiech :) to jestem zadowolony stan drzwi IDEALNY, tylko 30min rozpakowania tej paczki nikt mi nie zwrócił do dziś Język 1

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img


W marcu tego roku znów miałem małą przygodę mała kłótnia na parkingu pod sklepem, i kilka min później złośliwe przychamowanie skończyło się dla Celinki tak Smutny :(

Img

No cóż po tym małym zdarzeniu, miałem już dość byłem gotowy już finansowo na lakierownaie całości a tu coś takiego, miałem dość niczym Krecik Katowice, chciałem ciąć, chciałem aby Tomciuś za 4paka lecha brał przez ok 2 tyg chodziłem jak w innym świecie Smutny :( zabiłem Celinkę, byłem nawet oglądać w Rudzie Sląskiej Celicę 2.0 była wystawiona za 14 900 myslałem ze stan igła, chciałem zadłuzać się na zakup ale na miejscu okazało się kilka szczegółów podpicowanych typowo na handel, wracając do domu zrozumiałem ze tylko moja Celinka daje mi tyle radości i szcześcia Uśmiech :) i postanowiłem reanimować. Nikt tego nie rozumiał, ale naprawdę nagle znów szczęście i uśmiech zawitał na mych uszach O Uśmiech :) O

Niestety pas przedni był znów lekko przesuniety, blacharz powiedział po tej kolizji że już ostatni raz go prostuje, chyba że kupie inny pas przedni Język 1 na zdjęciu widać też delikatnie spawaną podłuznicę przednią, to ślady jescze po dachowaniu, ale od razu chcę powiedzieć że wpływu na zachowanie samochodu to nie ma żandego, Celina przeszła wszystkie testy powypadkowe, żadnych przesunięc nie ma, jeździ prosto, bez trzymania kierownicy, hamuje prosto bez trzymania kierownicy, zostawia 2 ślady na śniegu, geometria ustawiona jak należy, mimo iż myslałem że sie jednak nie da, ale to wina była złych drązków bo przedlift ma delikatnie krótsze niż polift ale to inna bajka.........

Img

Img

Img


Po tej kolizji jak pisałem z Tomciusiem to dobrze napisał, że coś mi ta jazda nie idzie jak należy Uśmiech :) no cóż Tomcio miał rację czesto nie odpuszczałem na ulicy, agresywnie się zachowywałem, ponosiło mnie ale człowiek uczy się na błędach, szkoda że na własnych nie cudzych Uśmiech :) Teraz śmigam już w " miarę" przyzwoicie

Po malowaniu korzystając z okazji że mam cały środek rozłożony, sprawdziłem stan podłogi po dwuch latach delikatna korozja już wychodziła niestety, ale wtedy nie dałem maty bitumicznej chyba przez to, teraz nie popełniłem tego błędu Uśmiech :)

Img

Img

Img

Img

Pod siedzeniami wszystko oryginalne Uśmiech :)

Img

Img

Bagażnik także w niezłym stanie Uśmiech :)

Img

Od dołu w kilku miejscach zabezpieczyęm samochód

Img

Img


Do przyszłych wakacji wytrzyma, wtedy zrobię po raz kolejny konserwację od dołu, gdzieniegdzie ogniska są w tym roku zabezpieczyłem wszystkie profile zamknięte fluidolem Uśmiech :)

Img

Img

Img


Tapicerka, podsufitka, dywanik, siedzenia jak nowe dzięki K2 TAPIS

Img

Img

Małe pucowanie kilku rysek Język 1

Img

Img

A teraz UWAGA : " NIE JEDEN WĄTPIŁ, LECZ TEN MOMENT NASTĄPIŁ'"

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Muszę też pomyśleć nad wymianą zbiorniczka do spryskiwaczy na oryginalny, teraz mam załozony z Reno ( ten biały po lewej stronie zdjęcia) oraz plastyk bagażnika, w czasie dachowania zrobiła gaśnica w nim dziure Język 1 )

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

No cóż tyle przygód nie pozwoliło dokładnie dopasować pewnych elementów, najbardziej razi szpara między błotnikiem prawym a zderzakiem, oraz rynienki na ustawianie świateł

Img

Img

Img

Ogolnie na to co przeżył ten samochód uważam że nie jest źle O Język 1 O

Patrze na zdjęcia to własnie widzę że po malownaiu zapomniałem przymocować zaślepek na lusterka od wewnątrz Uśmiech :) zajmę się tym jutro Roll

Img

Img

Img

Img

Img

Wyjazd na mecz i wszystko co potrzebne prawdziwemu Krakowskiemu kibicowi Język 1

Img

Oraz Celinka w garażu

Img

Mikroryskami na lakierze, oraz zabezpieczeniem nowego lakieru zajmuje się zestaw kosmetyków

Img

Ufff, wkońcu samochód dopieszcony, można zadbać trochę o własny wygląd Oczko ;) Włosy już jak należy Język 1 i uszy lepiej widoczne od razu O Język 1 O

Img

Img

mniam

Img


Na koniec chcę napisać, że naprawdę wkładam serce do tego pojazdu, wiem że nie jest idealny, ale staram się, wiem że na tylnich błotnikach i przednich jest styl " szpachelbody" ale muszę nauczyć się z tym życ.
Bardzo proszę o kulturalne komentowanie tego projektu, wyrażanie swoich zdań ale w sposob przyzwoity, oraz serdecznie dziękuję Lakiernikom za kawał solidnej pracy, Przyjacielowi za projekty koszulek, Tomciusiowi za szereg potrzebnych części, Phoenixowi za dostarczenie kilku drobiazgów oraz DCG za wspaniałe drzwi ktore są jedynym elementem bez grama szpachli Uśmiech :)

Serdecznie pozdrawiam wszystkich teraźniejszych jak i przyszłych posiadaczy Celic oraz innych samochodów japońskich Uśmiech :)

O Uśmiech :) O


Img
Img

!piwko! !yuppie! !piwko!

DYNO DAY udany !piwko!

Trochę nas tam było, naszczęście wszystkie fury test wytrzymały bez jakiś niespodzianek Hehehe :D

Img
Img

KAMILOS GTS odwiedził Nas nawet swoją Białą perełką po SWAPIE, wynik SUPER !piwko!

Img

Img

Img

A tu już EL ZŁOMERRO !gra!

Img
Img

Oraz wynik

Img

WIem wiem zbyt pozytywny ten wynik, też tak pomyslałem od razu po wyjeździe Roll ale znacie przecież mnie ze ciezko jest mnie zadowolić i przekonać, za niski wynik bym miał to by było źle, nagle serie wydmucyhało to tez źle bo ciężko w to uwierzyć Hehehe :D hehe taki już jestem !fakolio! Ale patrząc na innych wykresy osobiście uważam że HAMOWNIA nie przekłamuje bardzo, wkońcu KAMILOS GTS nie mówił im że jest po SWAPIE a jednak wydmuchał tyle co nowy silnik powinien mieć, z drugiej strony RX8 nie wydmuchała znów tyle co powinna mieć więc raczej nie koloryzowali wyników, przy okazji bardzo ładny filmik https://youtu.be/... Gratulacje dla autora, kurcze jak bym wiedział że tak to będzie wyglądać to kazał bym kręcić i moją Cele na rolkach Hehehe :D Hehehe :D Hehehe :D

Ogólnie jestem zadowolony nawet jak kilka HP na wykresie jest dodanych przez komputer a nie silnik Język 1 hehe wracając do domu tak się ucieszyłem że moc fabryczna że aż przez obwodnice cały czas 160-180km/h !666! jak nigdy !!!!!!

No cóż po cięzkim dniu na DYNO oraz w pracy czas świętowac wyniki !piwko!

Img

Język 1 Autko sprawuje się świetnie

Img

Img

Img

Img

Img


Ok to na tyle Uśmiech :) dalej będe uzupelniał na bieżąco tak jak na innych forach

Pozdrawiam serdecznie
Edytowane przez damiansd4hide3 dnia 12 czerwiec 2014 16:40:50
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Fajne zdjęcia te w podziemnym garazu Uśmiech :)

Ładna celica Uśmiech :) jedynie co bym zmienił osobiście to wywalił bym te neony pod nogami Uśmiech :))
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Dudu
Jak zwykle się musisz czegoś przyczepić. Chciałbym przypomnieć że to dział "Nasze pojazdy' z dużym naciskiem na "Nasze" Uśmiech :) Bardzo obszerny długi post, ale można czytać i czytać. Boże ile to auto przeszło , ale jak widać niektórzy wątpiąc w ten projekt, nieźle musieli się zrobić wytrzeszcz oczu dla tego auta.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Greegg07
Kiedy ja sam dołożyłem te ledy niebieskie, ale faktycznie wszyscy się smieją Język 1 ale ja się nie przejmuje mi sie tam podoba Uśmiech :) faktycznie fura wiele przeszła ale teraz tego nie widać Uśmiech :) przynajmniej bez miernika Hehehe :DDD

Ładne alufelgi jakieś OZ RACING białe takie jak ktoś u Was w NS miał ale nie pamietam na jakiej furze ale to za rok jak finanse będą
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
lobuz95
o ten felunek Ci kolego chodzi? Uśmiech :) przedtem był na zielonej Hondzie Civic VI mb2 europejskiej wersji Uśmiech :)
lobuz95 dodał/a następującą plik:
Nie masz uprawnień to pobierania załączników w tym temacie.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Greegg07
O tak, tej Hondzinki Uśmiech :) łądnie się prezentują takie alusy na czarnej furze do tego czerwone szpilki decsp i będzie elegancko

Połączony z 17. listopad 2014 18:22:10:
Mini projekcik KONSERWACJA zakończony Język 1 uff.....

Polakierowane lakierem termicznym bębny oraz osłona kolektora wydechowego

Img

A tak wyglądają bębny już zamontowane , wiem wiem alufelga brudna Język 1

Img

A tu zamontowana już osłona kolektora, spoczątku trochę czuć było przy jezdzie poki się nie wypalił lakier, teraz już nic nie czuć w trakcie jazdy Oczko ;)

Img

Rozbieranie do konserwacji

Img

Img

Ajajaj... chłodnica przecieka dość poważnie i ma już dość po 23latach :/

Img

Img

A od dołu tak

Img

Img

Img

Img

Img

Chłodnica wyciągnieta

Img



Przydało by się podmalować Język 1 miejsce montażu chłodnicy i belkę przednią dolną

Img

Img

Img

I już podmalowane podkładem oraz akrylem 8-)


Img

Img

Tak samo wiatrak, wiem wiem ze nie dokładnie, ale za rok jak będe piaskował i malował proszkowo elementy zawieszenia to zajmę się tym dokładniej 8-)

Img

Tylnia belka odświezona 8-)

Img

Tak samo lampy w miejscach gdzie łapała rdza

Img

Osłona tłumika koncowego

Img

Listwa dolna zderzaka przedniego

Img

Oraz tył Celinki Język 1

Img

Nowa chłodnica zamiennik oby wytrzymała kolejne 23lata tyle co oryginał Roll

Img

Niestety nie wiem jak to się stało i nie mam zdjecia już zamontowanej chłodnicy :/ jakiś chochlik w aparacie pewnie grzebał Język 1

I tu zaczeły się prawdziwe prace które trwały tak długo czyli zdzieranie i skrobanie rudej gdzi się tylko da Uśmiech :) cała konserwacja trwała 10tygodni gdyż mało casu mialem czesto i powolutku się tym zajmowałem, czasem mialem dosc duzo znów czasu ale chęci mało Język 1 a chciałem to jak najdokładniej zrobić miejsca gdzie nie doszedłem wiertarką ani szczotką drucianą skrobałem skrobakiem i małym śrubokręcikiem aby zedrzeć wierzchnią warstwe rdzy, wiem wiem ze przydało by się to wypiaskować ale do tego bym musiał całość zawiasu ściągać i komuś oddać do prac, a chciałem to samemu zrobić Uśmiech :)

tutaj już po zeskrobaniu i wydmuchaniu wszystkiego 8-) uffffff

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Lewe tylnie nadkole

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Lewe przednie nadkole

Img

Img

Img

Img

Prawe przednie nadkole

Img

Img

Img

Img

I najładniejsze tylnie prawe nadkole Uśmiech :)

Img

Img

Te prace mi tak długo zajęły że zaniedbałem autko, nie zaglądałem do środka przez długi czas a drzwi i okna były zamkniete aby się nie kurzyło do środka :/ Celinka złapała wilgoć

Img

Img

Kierownica, trochę deska rozdzielcza, oraz boczki drzwi, ale dla pewności i spokojnego snu wyciągnałem wszystko Uśmiech :)

Celinka cała zakurzona

Img

Fotele wyprane i dokładnie wysuszone, wykładzina pod nimi tak samo, oraz podsufitka, nigdzie nie było sladu wilgoci oprocz elementów wyzej wymienionych, ale musiałem sprawdzic abym był spokojny 8-) i już wszystko zamontowane

Img

Img

No cóż garaż mam nie ogrzewany, autko nie używane pozamykane szczelnie musiało się to tak skonczyc, teraz pochłaniacze wilgoci aby zapobiegać oraz używac przynajmniej 2 razy w tygodniu autka aby się przewietrzyło 8-)

Autko zabezpieczone do dalszych prac

Img

Na początek poszedł podkład reaktywny CORIZON na rdzę

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Kurcze nadkoli nie zrobiłem zdjęc z tego podkładu ani z epoksydu Yyy :|

Tak po 48h na podkład reaktywny wleciał podkład epoksydowy BOLL

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Po kolejnych 48h na podkład epoksydowy w niektórych miejscach wleciał sam lakier akrylowy, a w wiekszości miejsc masa bitumiczna BOLL nakładana pistoletem

O tutaj też wkońcu wleciał oryginalny zbiorniczek spryskiwaczy Uśmiech :) tak poprzedni popękał w czasie dachowania Język 1

Img

Wczesniej miałem taki z renault

Img

ale też słuzył dobrze Oczko ;)

Teraz wkoncu oryginalnie

Img


Dzięki temu że się zrobiło tutaj więcej miejsca to wrocila na swoje iejsce syrena alarmu 8-)

Prawe przednie nadkole

Img

Prawe tylnie nadkole

Img

Lewe tylnie nadkole

Img

Lewe przednie nadkole

Img

Miejsce koła zapasowego było strasznie oblepione nie wiem czym, może opona przez tyle lat ocierając się zostawiła jakies dziwne ślady, ale po benzynce ekstrakcyjnej ładnie wszystko się wyczyściło Uśmiech :)

Img

A tutaj pomalowany kawałek tylniego prawego progu Uśmiech :) stało się nieszczęście i Złomek spadł mi z windy :/ na szcęście miał załozone wtedy koło ufff..... nie wiem jak to się stało albo pośpiech, albo winda pomału mowi dość Uśmiech :) winda uderzyłą o próg i wypadła aż na ścianę pól metra dalej. Na początku strach w oczach , podbiegłem szybko aby zobaczyć szkody, bałem się ze uszkodziła mi winda błotnik, ale na sczescie była jedynie wgniotka na progu oraz oderwany lakier, więc podmalowałem Uśmiech :) epoksydem, barankiem i na koniec akrylem, trochę jest róznica ale trzeba się dokladnie przyjrzec i kucać przy autku, wgniotka też pod dłonią jest wyczuwalna, ale po takiej akcji przynajmniej mam pewność ze progi są mocne i zdrowe i że byle co w nich dziury nie zrobi 8-)

Img

Od dołu wszystko wygląda tak, już po zamontowaniu osłon tłumika Uśmiech :)

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Składając wszystko każdą najmniejszą śrubkę smarowałem pastą miedzianą aby w przyszłości łątwo się je odkręcało Język 1

Wiem że konserwacja nie jest wykonana profesjonalnie, gdyż spręzyny, oraz części zawieszenia i linki od dołu są podmalowane a nie powinny, ale nie umiałęm ich zabezpieczyć jest przy nich za ciasno :/ wiele zakamarków ktorych nawet nie udało mi się sfotografowac a w ktoirych dłubalem po kilka h dziennie rdze, prawie łamiąc nadgarstek, znajomy jak przyjechal i zobaczycl co ja robie, to powiedzial ze za taką konserwacje musiał by brac po 1000zł a i tak by mu się nie bardzo opłacało, no własnie i dlatego wolałem zrobić to samemu, a nie oddac komuś kto mi poprostu niedokładnie oczysci z rdzy i przykryje całość bitumikiem Język 1


Zdaję sobie takze sprawe iż to nie jest fabryczna konserwacja i nie wytrzyma długo, następną taką akcje planuje za 4 lata, mam nadzieje że wytrzyma wszystko i nie pojawią sie zadne dziury, aa zapomnial bym, oczywiscie wszystkie podłuznice od dołu belki przednia i tylnia, oraz progi zostały zabezpieczone środkiem BOLLA do profili zamkniętych trochę czuć w autku, ale za ok 2 tygodnie powinno się wywoietrzyc i powroci swiezy zapach AMBIPUR PACIFIC AIR Oczko ;)

Zapomniał bym że przed konserwacją została wymieniona pompa sprzęgła na nową

Img

A w tym tygodniu wymienie jescze olej i ORYGINALNY filtr oleju 8-) made in TOYOTA

Img

A teraz na sam koniec zostawiłem wisienke na torcie 8-) mod z ktorego jestem najbardziej zadowolony

ROZPÓRKA KIELICHÓW

Img

No cóż nie zauważyłem zadnych róznic w trakcie jazdy, ani ostrego wchodzenia w zakręty, ale mocno wierze ze Celicy SKILL wzrósł następująco

+8 przyczepność
+8 sztywność
+8 bezpieczeństwo w trakcie dzwona aby mi się buda nie złozyła Język 1
- 5 masa pojazdu Płacze ;(
+10 wygląd i szpan gdy znajomi otworzą maskę 8-)

Celinka od konserwacji przejechała 30km i jest elegancko 8-)

Zdjęcia z dzisiejszego dnia Uśmiech :)

Img

Img

Img

Dalsze mody wkrótce Język 1
Edytowane przez Greegg07 dnia 17 listopad 2014 18:22:10
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Fajnie Uśmiech :) trochę roboty było zapewne z konserwacją, troche rudej było... Ale celica naprawdę bardzo zadbana Uśmiech :))
Przez tyle lat pieszczona Hehehe :D

Rozpórka fajna ale sądze że lepsza była by jeszcze z dodatkowo poprowadzoną prostą rurką od kielicha do kielicha. U siebie po założeniu górnej rozpórki strasznie przód się usztywnił, zrobił się taki trochę betonik Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Greegg07
Chodzi o takie coś?? https://allegro.p...36082.html

W takim razie pomyslimy i nad taką .... zobaczymy w przyszlosci Uśmiech :) na razie nei czuje zadnych róznic w czasie jazdy z ta rozporka. No ale staram sie spokojnie smigac Uśmiech :) aby nie przezywac po raz ktorys dzwona i blacharki hehe Oczko ;)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
tak dokładnie o takie coś mi chodziło Uśmiech :) bo te od kielichów do budy to też coś tam usztywniają ale nie aż tak moim zdaniem Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Bartekk
Ładna celica Git mam nadzieje że na żywo zobacze Hehehe :D
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 

Poleć ten wątek
URL:

Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Toyota Corolla e12 TS Twój Samochód 3 26 luty 2016 15:37:39
Datsun 200sx, Dodge Stealth/Mitsubishi 3000GT, Toyota Supra, 2x Nissan Skyline Twój Samochód 4 23 grudzień 2015 15:16:43
Toyota Avensis T25 by Łapek Twój Samochód 5 20 listopad 2015 16:06:35
Toyota Supra MK3 1JZ R154 Sprzedam ARCHIWALNE TEMATY 5 19 maj 2015 14:55:29
Toyota Supra MKIII MA70 Byłe Pojazdy 259 19 maj 2015 13:05:12
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2019