JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub nasze profile społecznościowe
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Partnerzy
Kalendarz
<< Kwiecień 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś sią o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [27 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosów]

Z Google
Z Google
16% [8 głosów]

Przez wizytówką
Przez wizytówką
0% [0 głosów]

Przez naklejką na samochodzie
Przez naklejką na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 51
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Reklama
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Kwadratowa tablica przód
Filip Sadkowski
Siemanko,
Mam takie pytanie jak to u nas w kraju jest czy wolno mieć kwadratową tablicę z przodu czy nie? Pytam ponieważ przy rejestracji pojazdu dostałem kwadratową tablicę na przód do swojego Civic EG4 i wczoraj po południu wyjeżdżając z garażu dosłownie oddalając się od niego o może niecałe 2km dostałem mandat wysokości 500zł i 0 punktów za kwadratową tablicę z przodu. Pan policjant twierdzi, że kwadratowa tablica powinna być z tyłu a nie z przodu.
Filip Sadkowski dodał/a następującą plik:
Nie masz uprawnień to pobierania załączników w tym temacie.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Wydaje mi sie, że kwadratową tablicę rejestracyjną można zamontować legalnie na tył, co do przodu to kwadratowa może być tylko w niektórych przypadkach, np. w samochodach sportowych, jeśli producent zrobił na nią miejsce (głównie na boku zderzaka). Morał z tego taki, że jak nie masz miejsca dostosowanego i przeznaczonego na kwadratową tablicę to jej tam nie montuj, niektórych przepisów nie obejdziesz i musisz sie dostosować do PL prawa - idź do wydziału komunikacji i powiedz jaka jest sytuacja, możesz dostać wniosek do wypełnienia o zamianę rozmiaru tablic z USA na EU, ale co do tego ostatniego nie jestem pewien.

Ktoś już miał taką sytuację jak twoja (cytat z jednego z for motoryzacyjnych):

Mój znajomy kupił kiedyś jakieś auto, poprzedni właściciel był na tyle "inteligentny", że założył prostokątną na tył, a na przód kwadratową rejestrację i jakoś parę dni po kupnie (niezdążył jeszcze przerejestrować auta) złapała go policja, dostał mandat i nie jestem pewien, ale musiał chyba jeszcze oddać dowód rejestracyjny.

Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Ja widziałem samochody z kwadratową rejestracją z przodu. Myślę że mandat jest bezpodstawny, uczepili się. Co to za różnica? czy kwadrat czy nie. Żadna.

https://www33.pat...424445.jpg
https://patrz.pl/...a/fzg-52gs
https://www33.pat...398581.jpg

Img

Skoro produkują takie rejestracja na przód i tył (komplet) to policja musiała z mściwości dać mandat...
Najlepiej myśle jedź do wydziału komunikacji i powiedz że za tablice które daliście dostałem mandat. Może ci pomogą.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Filip Sadkowski
Byłem w wydziale komunikacji i Pani powiedziała, że mogę mieć taką tablicę z przodu, jest to tablica wydana przez urząd, legalna, nie przycinałem jej ani nie zginałem więc nie widzi przeszkód żebym taką posiadał z przodu. Tego samego dnia wybrałem się na komisariat i Policjant na dyżurce powiedział mi, że wg nich nie można mieć takiej. Mój wniosek jest taki, że uczepili się bo zobaczyli " młoda osoba + Honda ( mój gruz ) = zło czyli trzeba zatrzymać i rypać go jak idzie... Chyba w naszym Państwie tak jest
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Poproś ojca, lub matkę niech idą z tobą. Najlepiej jakby urząd komunikacji wydał jakiś dowód, papier gdzie pisze że taka może byc i najlepiej jeszcze numer ustawy (prawa) i taki papier wziąć i iśc na komisariat. Jak policjanci na dyżurce będą się czepiać to poprosić o wizytę u komendanta i mu wyjaśnić że bez podstawnie dali ci mandat. Myślę że jest sprawa do wygrania.
Ciebie młodego mogą spławić ale ojca twojego już nie spławią tak łatwo. Najlepiej idź z kimś starszym.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Filip Sadkowski
Temat już do zamknięcia. Spawa załatwiona sam sobie dałem radę bo rodziców prosić o coś czasami to ... niektórzy też pewnie tak mają. Skończyło się na tym, że nie zapłaciłem mandatu, odwołanie napisałem i znajoma mamy pomogła mi załatwić to bo pracuje w wydziale komunikacji także jest dobrze.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 

Poleć ten wątek
URL:

Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Opony letnie 14" przód 185/65 tył 195/65 Sprzedam 1 03 kwiecień 2013 22:51:20
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2019